Gogle ClassVR

W ramach programu Laboratorium Przyszłości zakupiliśmy gogle do wirtualnej rzeczywistości. Technologia VR została zaprojektowana, aby pomóc w zwiększeniu zaangażowania i lepszym przyswajaniu wiedzy przez uczniów w każdym wieku. VR pozwala wejść w sam środek niezwykłego świata wirtualnego, obraz 3D pozwala przejść w świat pełen wrażeń.

Ostrzeżenie dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa użytkownika gogli VR.

1. Praca dzieci z goglami VR odbywa się w obecności i pod kontrolą nauczyciela.
  2. Korzystanie z okularów Class VR odbywa się na siedząco. Należy unikać wstawania z miejsca z urządzeniem na oczach, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia choroby lokomocyjnej.
  3. Podczas korzystania z kontrolerów ręcznych należy je stabilnie i mocno trzymać, bo upuszczenie ich może być przyczyną obrażeń lub szkód materialnych.
  4. Podczas pracy z goglami VR mogą wystąpić niepokojące objawy: zawroty głowy, napady lękowe, zaburzenia widzenia, zaburzenia równowagi, nudności.
  5. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych objawów należy natychmiast przerwać pracę i poinformować nauczyciela.
  6. Podczas korzystania z okularów do wirtualnej rzeczywistości należy bezwzględnie przestrzegać poleceń nauczyciela.

Szczegółowe informacje dotyczące bezpiecznej pracy z okularami Class Vr zawarte są na stronie (str. 11-13):

logo-Laboratoria_Przyszłości_poziom_kolor.png