Wyjście uczniów klasy VIIa do Muzeum Wojska Polskiego

9 marca 2023 r. klasa VIIa uczestniczyła w wycieczce do Muzeum Wojska Polskiego i wzięła udział w warsztatach „Dawny Białystok na łamach prasy”.

W muzeum zwiedzaliśmy wystawę „Między dwiema wojnami”  i poznaliśmy historię miasta w okresie międzywojennym. Po niezwykle ciekawych opowieściach przewodnika, korzystając z materiałów źródłowych, wykonaliśmy gazetki donoszące o najważniejszych wydarzeniach z tego okresu. Następnie mieliśmy okazję przymierzyć stroje polskich żołnierzy oraz wziąć w ręce ich broń palną i szable. Na koniec poszliśmy na spacer Ogrodami Pałacu Branickich i zobaczyliśmy gmach Uniwersytetu Medycznego.

Wycieczka była szalenie ciekawa oraz interesująca. Z chęcią odwiedzimy Muzeum Wojska Polskiego ponownie!