Warsztaty teatralne w 5b - różnorodność

16 października klasa 5b wzięła udział w warsztatach teatralnych o różnorodności. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach i nawet nie zauważyli kiedy zadzwonił dzwonek.

Podczas tej lekcji poznali wiele ćwiczeń rozgrzewających aparat mowy oraz ciało. Podobne ćwiczenia wykonują aktorzy przed wejściem na scenę. Wykonali kilka zadań aktorskich, wcielali się w role i próbowali swoich sił w pantomimie. Uczniowie dowiedzieli się, że są różne rodzaje lalek teatralnych. Teraz wiedzą, czym różni się pacynka, kukła, marionetka i jawajka. Wszystkie lalki mogli dokładnie obejrzeć, dotknąć i je animować. Zabawy było co nie miara. Na zakończenie zajęć każdy spróbował swoich sił na scenie przedstawiając wymyśloną przez siebie sztukę.

Bardzo dziękujemy pani Darii Szydłowskiej za niezwykle ciekawą lekcję aktorstwa, lalkarstwa i różnorodności.