Bajkowa Suwalszczyzna - wycieczka klas ósmych

Uczniowie klas ósmych udając się na szlaki Suwalskiego Parku Krajobrazowego rozpoczęli sezon wycieczkowy.
Odwiedzili Cisową Górę zwaną suwalską Fudżijamą, ponieważ wzniesienie ma charakterystyczny kształt przypominający stożek krateru wulkanu. Jest to też miejsce grodziska Jaćwingów. Następnie podziwiali wiszące bagna na jeziorze Jaczno w Smolnikach, miejscu kręcenia filmu „Pan Tadeusz”. W miejscowości Bolcie zobaczyli, gdzie znajduje się trójstyk granic: Polski, Litwy i Rosji. W Turtuli weszli na oz, formę wąskiego wału piaskowego i odwiedzili siedzibę Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Byli nad jeziorem Hańcza i w punkcie widokowym Blaskowizna. A po przygodach krajoznawczych przyszedł czas na doznania kulinarne i powrót do domu.
Był to ciekawy i pełen wrażeń dzień. Zapraszamy na kolejne wycieczki.

Wycieczka została zorganizowana w ramach przedsięwzięcia Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej „Poznajemy Podlaskie”.