Sukcesy naszych uczniów w międzynarodowym konkursie

Z dumą informujemy, że uczniowie klasy 3b i 3c Rafał Krutul i Jakub Perkowski zdobyli trzecie miejsce w Międzynarodowym Turnieju Matematycznym "Matematyka bez granic" - Mathematics Without Borders Tournament.

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym jak również pozostałym uczestnikom, którzy dzielnie zmagali się z królową nauk.

Mathematics Without Borders Tournament to jeden z największych konkursów tego rodzaju na świecie pod względem zarówno liczby uczestników jak i liczby uczestniczących krajów.

W grupie wiekowej, w której startowali nasi uczniowie wzięło udział 3 542 uczestników z całego świata. Pełna lista uczestników znajduje się: http://mathwithoutborders.bg/public_html/en/wp-content/uploads/2023/02/Winter2023-AgeGroup3.pdf

W sumie całej edycji zimowej wzięło udział 18 700 uczniów z 23 krajów: Australii, Azerbejdżan, Bułgarii, Kanady, Estonii, Indonezji, Kazachstanu, Malty, Czarnogóry, Nigerii, Macedonii Północnej, Rumunii, Filipin, Polski, Słowenii, Serbii, Taiwanu, Turkmenistanu, Ukrainy, Uzbekistanu oraz Wietnamu.