Andrzejki w klasach drugich

28 i 29 listopada w klasach drugich zgodnie z tradycją odbyły się andrzejki. Magiczna andrzejkowa atmosfera zapanowała już od samego rana. Zanim przystąpiono do zabaw, dzieci poznały historię tego święta, tradycje z różnych regionów Polski. Aby umilić nam ten czas rodzice zadbali o słodki poczęstunek. Po poczęstunku nadszedł czas na zabawy andrzejkowe. Każdy chciał dowiedzieć się, co go czeka w przyszłości. Dzieci przekłuwały serduszka z imionami, poznawały swoje przyszłe zawody. Oczywiście nie mogło zabraknąć wróżby z butami. Bardzo dużym powodzeniem cieszyła się też wróżba z miską i monetą. Każdy chciał, aby moneta wpadła do miski i spełniło się jego marzenie. W tym roku udało się to prawie wszystkim. Podczas tych aktywności było mnóstwo śmiechu i zabawy, bo przecież wiemy, że należy je traktować z przymrużeniem oka”. Po zabawach uczniowie z chęcią ruszyli na „parkiet”, gdzie wśród dźwięków muzyki tańczyli z wielką ochotą. Tego dnia wszyscy miło spędzili czas i dobrze się bawili.