Wycieczka na Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej

Tuż po feriach członkowie koła informatycznego CMI gościli na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej, gdzie uczestniczyli w wykładzie popularnonaukowym „Od Abakusa do inteligentnej żarówki - rozwój technologii komputerowej”, który przygotował dla uczniów dr inż. Andrzej Zankiewicz. Później odwiedzili laboratorium Automatyki Przemysłowej i wzięli udział w warsztatach z wykorzystaniem robotów przemysłowych, o których opowiadał  dr inż. Adam Wolniakowski. Uczniowie mogli programować robota, poznać historię jego powstania i ocenić jego możliwości.

Wizyta była bardzo udana, a testowanie robota przyniosło uczniom wiele frajdy.

Dziękujemy Prodziekanowi ds. Rozwoju i Współpracy Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej Panu Wojciechowi Trzasce za organizację odwiedzin na Uczelni, Panu dr inż. Andrzejowi Zankiewiczowi za przygotowanie wykładu popularnonaukowego, a Panu dr inż. Adamowi Wolniakowskiemu za dzielenie się swoją wiedzą i przekazanie uczniom nowinek technicznych.