Wycieczka do Warszawy

W dniu 22.10.2021 uczniowie klas: 4C i 4B wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Warszawy. Zwiedzili najważniejsze miejsca stolicy przykuwające uwagę turystów:

  • Stare Miasto: Plac Zamkowy, Kolumna Zygmunta, Zamek Królewski z zewnątrz oraz wewnątrz, Rynek Starego Miasta, Pomnik Syrenki, Barbakan i mury miejskie, Pomnik Małego Powstańca, Pomnik Kilińskiego,
  • Plac marszałka Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza (zmiana warty przy grobie) 

Największą atrakcją okazało się Muzeum POLIN - Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Niezwykłe muzeum w wyjątkowej lokalizacji. Tysiąc lat historii opowiedziane w symbolicznym miejscu w centrum Warszawy – na terenie przedwojennej dzielnicy zamieszkałej głównie przez Żydów, a w czasie wojny przekształconej przez Niemców w getto. Muzeum przywraca pamięć o ich bogatej kulturze i dziedzictwie.

Serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy wyrazili chęć opieki nad dziećmi podczas wycieczki szkolnej.

Zapraszamy na relację fotograficzną.

Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 6 w Białymstoku
Szkoła Podstawowa Nr 42 
im. Błogosławionego ks. Michała Sopoćki
w Białymstoku

ul. Sokólska 1, 15-865 Białystok
tel. 85 66-47-407
e-mail: zsps6@um.bialystok.pl

Inspektor Danych Osobowych
Ewelina Sapieszko 
e-mail: sp42@iod.expert 

Powrót na początek strony