Warsztaty z Laboratorium Przyszłości

Laboratorium Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jej celem jest wsparcie szkół podstawowych w budowanie wśród uczniów, kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Mobilne Laboratorium Przyszłości zagościło również w naszej szkole.
7 grudnia uczniowie klas 6a i 6b uczestniczyli w warsztatach wykorzystujących sprzęt objęty projektem. Tematem spotkań było zaprezentowanie oraz kształtowanie umiejętności posługiwania się długopisami 3D oraz praca i zabawa przy użyciu Robotów Photo.

Uczniowie byli bardzo zaangażowanie w zajęcia. Większość uczestników warsztatów deklarowała chęć dalszego pogłębiania swojej wiedzy na temat nowoczesnych technologii.