Projekt „Od konfliktu do mediacji”

Mediacje są dobrowolne, poufne i nieformalne, a mediator jest osobą bezstronną…

W naszej szkole od kilku tygodniu trwają intensywne zajęcia przygotowujące uczniów do roli mediatorów rówieśniczych. Młodzież zgłębia tajniki konfliktów, komunikacji i procedury mediacji. Odkrywa, że pomimo różnic w opiniach na dany temat, nie jest konieczne trwanie w niezgodzie, toczenie walk i przeżywanie trudnych emocji, ale można konstruktywnie dojść do porozumienia, które będzie satysfakcjonujące dla obu stron. Po ukończeniu kursu wszyscy uczniowie szkoły będą mieli szansę korzystać z pomocy mediatorów w rozwiązywaniu konfliktów rówieśniczych.

Warsztaty organizowane są w ramach projektu „Od konfliktu do mediacji”, dofinansowanego ze środków Prezydenta Miasta Białegostoku, realizowanego przez Fundację Wspierania Rodziny i Społeczeństwa ISKRA.

Zajęcia prowadzone są przez Monikę Kożuchowską–Dojlido i Ewę Sural.