Postaw na … SP 42!

Dzień otwarty już za nami. W podwoje naszej szkoły przybyło wielu gości, którzy mieli okazję, by zapoznać się z ofertą naszej placówki. Wiele się u nas działo.

Spacer po szkole rozpoczął się od obejrzenia pokazu tanecznego przygotowanego przez uczniów klasy I b, następnie dzięki uczniom klasy IV a przenieśliśmy się w trakcie przedstawienia do Baśniowej Krainy Cieni. Potem można było wziąć udział w warsztatach plastycznych, sensorycznych i zajrzeć do Krainy Zmysłów. Nie zabrakło nowinek informatycznych, dzięki którym mali zwiedzający programowali roboty Dash, Ozobot, mBot oraz poznawali świat 3D przy pomocy okularów VR. Uczestnicy wzięli udział w doświadczeniach z dziedziny chemii i biologii, a także w różnych ćwiczeniach sportowych. Goście odgadywali zagadki z bibliotecznej szufladki, a także nauczyli się podstaw udzielania pierwszej pomocy.

Na koniec wszyscy spotkaliśmy się przy suto zastawionym stole pełnym zdrowych smakołyków przygotowanych przez naszych wychowanków.

Mamy nadzieję, że nasi mali zwiedzający dołączą we wrześniu do braci uczniowskiej SP 42.