Ogólnopolski Konkurs Językowo-Plastyczny „Idiom…ink” dla kl. 1-8

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Językowo-Plastycznym „Idiom…ink”

Regulamin konkursu:

Idiom czyli wyrażenie językowe (najczęściej kilkuwyrazowe), którego znaczenie jest inne, niż wynika to ze znaczenia poszczególnych wyrazów wchodzących w skład idiomu oraz z reguł językowych. Jest ono właściwe dla danego języka i rzadko istnieje możliwość dosłownego przetłumaczenia go na inny język.

Celem konkursu jest nauka poprzez zabawę i ukazanie potrzeby znajomości idiomów angielskich, które nadają wypowiedzi żywszy i bardziej obrazowy charakter oraz rozładowują napięcie pomiędzy rozmówcami dzięki swemu dowcipnemu brzmieniu.

Zadanie konkursowe

• Zadanie polega na stworzeniu pracy plastycznej dowolną techniką obrazującej idiom angielski (jego dosłowne tłumaczenie/nie znaczenie) oraz napisaniu samego idiomu.
  • Format pracy – dowolny.
  • Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych klas 1-8 (grupy oceniane 1-3, 4-8)
  • Każda placówka ma prawo nadesłać dowolną liczbę prac (jedna od uczestnika).
  • Prace konkursowe mogą być również zgłaszane indywidualnie.
  • Praca powinna zawierać metryczkę: imię, nazwisko, wiek, klasa, szkoła, adres szkoły, telefon, imię i nazwisko opiekuna (załącznik poniżej).

Ocenie podlegać będą: pomysłowość, walory artystyczne, SAMODZIELNOŚĆ, pomysłowość, zastosowane techniki, poprawność językowa. Prace niesamodzielne będą dyskwalifikowane.

Dyplomy i nagrody otrzymają laureaci i ich opiekunowie.

Prace przechodzą na własność organizatora.

Udział w konkursie jest jednoczesną akceptacją regulaminu oraz zgodą na publikację prac oraz nazwisk.

Prace należy dostarczyć do nauczyciela języka angielskiego do 21 grudnia.

Prace zostaną wysłane na adres organizatora konkursu.

Ogłoszenie laureatów maksymalnie do 29 lutego 2024 roku.