Międzynarodowy sukces trzecioklasistów

Uczniowie klas III kolejny raz wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Matematycznym "Matematyka bez granic" - Mathematics Without Borders Tournament i odnieśli sukces.

Uczniowie zmagali się z zadaniami matematycznymi, które wymagały nie tylko wiedzy, ale również logicznego myślenia.

III miejsce zdobyli Wiktor Borowski, kl. 3 a oraz Rafał Krutul, kl. 3b i zostali wyróżnieni medalami oraz dyplomami.

Pozostali uczestnicy: Amelka Walczak, Kamil Wysocki oraz Igor Suszko również zostali nagrodzeni certyfikatami.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy! Jesteśmy z Was dumni! :)

Mathematics Without Borders Tournament to jeden z największych konkursów tego rodzaju na świecie pod względem zarówno liczby uczestników jak i liczby uczestniczących krajów.

W grupie wiekowej, w której startowali nasi uczniowie wzięło udział 3092 uczestników z całego świata. Pełna lista uczestników znajduje się: http://mathwithoutborders.bg/public_html/en/wp-content/uploads/2023/04/Spring-AgeGroup3.pdf

W sumie całej edycji wiosennej wzięło udział 15 723 uczniów z 23 krajów: Australii, Azerbejdżanu, Bułgarii, Kanady, Estonii, Indonezji, Kazachstanu, Malty, Czarnogóry, Macedonii Północnej, Filipin, Polski, Rumunii, Słowenii, Serbii, Singapuru, Taiwanu, Turkmenistanu, Turcji, Ukrainy, Uzbekistanu oraz Wietnamu.