Finał XI edycji Konkursu Wiedzy Ekologicznej

1 grudnia 2022 roku w siedzibie Białowieskiego Parku Narodowego odbył się etap finałowy XI edycji Konkursu Wiedzy Ekologicznej Różnorodność biologiczna i formy ochrony przyrody w Polsce". Do etapu finałowego Konkursu przystąpiło 32 uczniów podlaskich szkół. Zmierzyli się z niełatwym testem sprawdzającym wiedzę przyrodniczą. Dziesięciu finalistów, którzy uzyskali najlepsze oceny z testu, przystąpiło do części ustnej. Odpowiadając na pytania Komisji Konkursowej, potwierdzili posiadaną wiedzę przyrodniczą, jak również świadomość dotyczącą procesów zachodzących w przyrodzie oraz roli człowieka w środowisku.

Przed oficjalnym ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród i wyróżnień, wysłuchaliśmy programu artystyczno-recytatorskiego i muzycznego w wykonaniu uczniów Technikum Leśnego w Białowieży. Następnie pięcioro finalistów przedstawiło prace-kampanie na rzecz zachowania i wspierania różnorodności biologicznej, ochrony przyrody i środowiska naturalnego, między innymi nasza uczennica Małgorzata Bykowska.

Mieliśmy także okazję wysłuchać wystąpienia pracownika Białowieskiego Parku Narodowego, pani dr Joanny Bober, która zarówno w wymiarze globalnym, jak i lokalnym przedstawiła zagadnienia związane z różnorodnością biologiczną i jej zagrożeniami.

Ostatnim z elementów finału Konkursu było wyczekiwane przez wszystkich ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Zwycięzcą XI edycji Konkursu Wiedzy Ekologicznej Różnorodność biologiczna i formy ochrony przyrody w Polsce" została uczennica naszej szkoły Małgorzata Bykowska, zajmując I miejsce i zdobywając tytuł laureata. Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów.